ГоловнаМій профільРеєстраціяВихідВхід Бібліотека Волинського
національного університету
ім. Лесі Українки   


вул. Винниченка,30а м. Луцьк, Волинська обл., 43005

тел./факс (0332) 24-40-38Головна сторінка
Ви увійшли як Гість | Група "Гости"|RSS


Шукайте в інших бібліотеках:
WorldCat.org >>
 
 

Бібліотека Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки заснована як бібліотека Луцького учительського інституту в 1946 році. На час відкриття бібліотеки на балансовому обліку було лише 179 видань. Протягом перших шести місяців роботи надійшло 3066 книг. На той час у штаті було лише два працівники: завідувач О.С.Кузьменко та бібліотекар Н.Д. Сунцова.

З роками книжковий фонд бібліотеки поповнювався книгами, що надсилали державні установи, навчальні заклади, галузеві бібліотеки, і на кінець 1949 року фонд бібліотеки становив понад 15 тис. примірників.

Із реорганізацією учительського інституту в педагогічний у книгозбірні з’явилася змога отримати додаткове приміщення, розширити структуру та збільшити штат працівників, організувати кафедральні бібліотеки та бібліотеки-філіали в гуртожитках.

Кількість фонду бібліотеки значно поповнилась після приєднання книгозбірні колишнього будинку політосвіти.

Зі створенням у 1993 році Волинського державного університету змінилась структура бібліотеки, з’являлись нові відділи та сектори.

Одним із джерел збагачення фондів стала література, що подарували представники української діаспори: І. Шведе-Федоренко (США), М. Бойко (США), А. Дублянський (Німеччина), С. Радіон (Австралія), С. Радчук (Канада), П. Шайда (США) та ін.

Подальшому розвитку діяльності бібліотеки сприяло активне поповнення фондів науковою літературою, що подарували організації та установи: Українсько-американський фонд «Сейбр-Світло», Союз українок Америки, Інститут дослідів Волині, Товариство «Україна», бібліотека Мюнхенського університету, Університет імені М.Кюрі-Складовської (м.Люблін). За програмою «Трансформація гуманітарної освіти України» Міжнародного фонду «Відродження» бібліотека отримувала нові навчальні підручники з питань філософії, соціології, економіки.

Серед особистих колекцій, що в різний час надійшли до бібліотеки є зібрання академіка Д.К.Зерова, професора В. Й Горбайчука, професора М. І. Кратка.

У 2001 році відбуваються зміни в структурі бібліотеки та розпочинається переміщення книжкового фонду в окреме новозбудоване приміщення із сучасним дизайном.

До послуг користувачів загалом вісім галузевих читальних залів, комп’ютерна зала, десять кафедр видачі літератури відділу абонементу. Збільшується кількість читачів, зростає наповнення книжкового фонду. Проведена інвентаризація всього книжкового фонду бібліотеки.

У 2002-2003 рр. зорганізовано три проекти бібліотеки:

  • "Картинна галерея”. У бібліотеці експонуються роботи волинського художника, заслуженого архітектора України Ростислава Георгійовича Метельницького. Періодично організовуються в рамках цього проекту виставки інших митців.

  • "Публічна лекція” – проходять зустрічі з визначними діячами України та зарубіжжя.

  • "Презентація видань” – відбуваються огляди друкованої продукції вітчизняних видавництв, демонструються на виставках нові твори літературно-художнього, довідкового, навчального, науково-популярного змісту, відбувається представлення творчого доробку письменників та науковців.

Практичною реалізацією інформатизації бібліотеки стала часткова автоматизація робочих місць, функціонує локальна автоматизована мережа, з’являється перший веб-сайт бібліотеки.

Пріоритетним напрямком роботи бібліотеки стає впровадження автоматизованої інформаційно-бібліотечної системи «УФД/Бібліотека». Розпочинається ретроспективне введення фонду в електронний каталог.

Сучасний стан розвитку бібліотечно-інформаційних ресурсів у бібліотеці Східноєвропейсього національного університету імені Лесі Українки характеризується поєднанням традиційних форм обслуговування та застосуванням можливостей автоматизованої інформаційно-бібліотечної системи «УФД/Бібліотека», на базі якої створюється електронний каталог, що забезпечує багатоаспектний пошук документів бібліотечного фонду. На сьогодні доступ до електронного каталогу став можливий у локальній мережі університету.

Питання розвитку інформаційно-бібліотечних ресурсів та пошук форм співпраці стали предметом розгляду науково-практичної конференції «Сучасні бібліотеки в інформаційному просторі», яка була організована на базі нашоїбібліотеки в квітні 2009 року.

Бібліотека є учасником проекту «Електронна бібліотека України: створення Центрів знань в університетах України» (ELibUkr), метою якого є якісне інформаційне забезпечення розвитку науки та освіти в Україні через організацію доступу до світових інформаційних ресурсів та інтеграція української академічної спільноти до світової через створення та організацію онлайнового вільного доступу до власних наукових та освітніх ресурсів.

Сьогодні бібліотека Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки – це сучасний навчально-допоміжний, інформаційний, науковий, культурно-освітній структурний підрозділ університету, книжковий фонд якого становить понад 800 тисяч примірників документів з різних галузей знань, а користувачами бібліотеки є понад 14 000 студентів та науковців університету.

 

Останнє оновлення 15.12.2011 р.

 

 
 
Вхід на сайт

Пошук

Поділитись

Календар
«  Серпень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Архів записів

 
 

Бібліотека Волинського національного університету ім. Лесі Українки ©