ГоловнаМій профільРеєстраціяВихідВхід Бібліотека Волинського
національного університету
ім. Лесі Українки   


вул. Винниченка,30а м. Луцьк, Волинська обл., 43005

тел./факс (0332) 24-40-38Головна сторінка
Ви увійшли як Гість | Група "Гости"|RSS


Шукайте в інших бібліотеках:
WorldCat.org >>
 
 

«Я пишу для сучасників про сучасні проблеми, тільки одягаю на них галактичний одяг» 
 Станіслав Лем

Життя з іншої планети

(12 вересня  - 100 років від дня народження польського письменника-фантаста  Станіслава Лема).

Станіслав Лем народився у Львові 12 вересня 1921 року в сім'ї лікаря. Там провів дитячі та юнацькі роки. У 1945 році  родина Лемів репатріювалася до Кракова, де Станіслав вступив на медичний факультет Ягеллонського університету. Після закінчення університету у вільний час від лікарської практики Лем почав писати оповідання.

Вперше його твори були опубліковані в 1946 році. У світ вийшли науково-фантастичні повісті. Пізніше це захоплення переросло в основне заняття, і перший літературний успіх прийшов до Лема після публікації роману «Астронавти» в 1951 році, який потім неодноразово публікувався за кордоном і завоював широку популярність.

Але на високий п'єдестал визнаного авторитету в області наукової фантастики Станіслава підняв інший його роман - «Магелланова хмара» (1955). З цього часу Лем - професійний письменник. Популярність прийшла до нього швидко. За чверть століття він створив кращі свої науково-фантастичні твори, в яких викривав споживацьке ставлення до життя і мілітаризм. За творами Лема знято кілька фільмів.

Творчість Лема рясніє інтелектуальним гумором і грою слів. Його книги перекладені на 41 мову, їх тираж становить близько 30 млн. примірників. Станіслав Лем член Польської Асоціації Письменників, лауреат багатьох національних і зарубіжних премій, володар кількох вчених ступенів.

Помер Станіслав Лем 27 березня 2006 року в Кракові.

Він - автор творів-легенд, на яких виросли покоління шанувальників наукової фантастики. Письменник, якого критики називали "останнім з філософів-енциклопедистів". Але перш за все Станіслав Лем - класик світової літератури XX століття.

Шановні шанувальники фантастики, до вашої уваги книги мовою оригіналу Станіслава Лема, які є в нашій бібліотеці:

Lem Stanisław. Astronauci : powieść fantastyczno-naukowa. T. 2. / S. Lem. -
Warszawa : Czytelnik. - 204 s. – (Biblioteka Prasy. Nr. 11).

«Астронавти» — один з перших «романів-попереджень», що розповідає про наслідки глобальної війни із застосуванням ядерної зброї і про можливу агресивність інопланетян.

Lem Stanisław. Bezsenność / S. Lem. - Kraków : Wydaw. Literackie, 1971. – 316 s.

«Футурологічний конгрес» - науково-фантастичний роман Станіслава Лема, опублікований у 1971 році у збірці «Безсоння». Головним героєм, а також оповідачем, виступає зоряний мандрівник Ійон Тихий. «Футурологічний конгрес» - це обговорення найостанніших досягнень людства, вимагання футурологічних прогнозів та пропозицій нових вигадок на всеосяжне обговорення.

Lem Stanisław. Cyberiada / S. Lem. – Wyd. 2. – Krakow : Wydaw. Literackie, 1978. – 520 s.

«Кіберіада» - серія оповідань про двох інженерів-роботів. Саме вона стала джерелом натхнення для створення гри, в якій кожен учасник може уявити свій власний віртуальний світ.

Lem Stanisław. Dialogi / S. Lem. – Wyd. 3. – Kraków ; Wrocław : Wydaw. Literackie, 1984. – 504 s.

 «Діалоги» вийшли з часів, коли кібернетика, здавалося, відкривала необмежені можливості для людей. Цей оптимізм помітний у перших розділах книги. У наступних частинах «Діалогів» автор часто вступає в полеміку із самим собою і постійно демонструє свої думки.

Lem Stanisław . Doskonała próżnia ; Wielkość urojona / S. Lem. – Kraków: Wydaw. Literackie, 1974. – 336 s.

«Абсолютний вакуум» -  збірник рецензій на неіснуючі книги.

Lem Stanisław. Dzienniki gwiazdowe / S. Lem. Wyd. 2-е, rozszerz. - Kraków : Wydaw. Literackie. – 1982. – 524 s.    

Герой книги намагається гратися у творця Всесвіту, досліджує різних істот і різні цивілізації, мандрує в минуле, роздумує над протистоянням Бога й Сатани. Одного разу він деатомізується й перетворюється на Наполеона. На щастя, збережена таблиця атомів дозволяє йому повернутися до свого вигляду. Книга говорять і про одвічні проблеми людства: владу, релігію та філософські категорії.

Lem Stanislaw. ссс/ S. Lem. - Warszawa : Wydaw. Ministerstwa Obrony Narodowej, 1964. –  320 s.

«Непереможний» - дослідження астронавтами далекої планети Регис III, яка спочатку здавалася їм безлюдною. Але пізніше люди натрапили на руїни якогось поселення, відбудованого триста тисяч років тому. І тут з екіпажем почало відбуватися щось незрозуміле: його члени стали втрачати не тільки пам'ять, а й людську сутність .

Stanisław Lem. Opowieści o pilocie Pirxie / S. Lem ; posłowie J. Jarzębski. – Kraków : Wydaw. Literackie, 1999. – 350 s.

Головний герой хоч і є космічним пілотом, але, здається, міг би бути одним із нас. У Піркса немає жодного героїзму, він, як і ми, часто переживає через дрібниці, сумнівається, панікує. Однак у критичні моменти завдяки інтелекту чи звичайному везінню йому вдається знаходити виходи із проблем. Ще й більш – пілот у кожній оповіді наче доводить, що людина завжди має шанс у протистоянні з безмежним і холодним космосом

Lem Stanisław. Śledztwo ; Katar / S. Lem. –  Kraków : Wydaw. Literackie, 1982. – 370 s.

  Головний герой – астронавт, залучений до розслідування серії загадкових смертей в Неаполі (загибелі 12 туристів).

Lem Stanisław. Powrót z gwiazd / S. Lem. –  Wyd. 4-e. - Kraków : Wydaw. Literackie, 1985. – 276 s.

«Повернення з зірок» - науково-фантастичний роман Станіслава Лема. У книзі описується життя астронавта Халя Брега, який, повернувшись із космічної подорожі, потрапляє до утопічного суспільства, що склалося на Землі. В ньому не існує небезпек, насильства, однак і всього того, що надавало береговому життю сенсу.

Lem Stanislaw. Rasa drapiezcow : teksty ostatnie / S. Lem ; wybor i posl. T. Fialkowski. – Wyd. 1-e. - Krakow : Wydaw. Literackie, 2006.  –  284 s.

 Збірник фейлетонів Станіслава Лема.

Lem Stanislaw.  Solaris / S. Lem. –  Warszawa : Wydaw. Min. obrony nar., 1963. - 236 s. – (Biblioteka powszechna).

«Соляріс» -  безперечна вершина творчості Станіслава Лема, твір, що вплинув на розвиток наукової фантастики XX століття. Роман присвячено пошуку контакту з мислячим Океаном екзопланети Соляріс. У ньому порушуються філософсько-етичні проблеми пізнання світу, антропоцентризму, людяності та, власне, відповідальності за все, що робить людина - як на Землі, так і за її межами.

Lem Stanisław. Wielkość urojona. / S. Lem. – Warszawa : Czytelnik, 1973. - 172 s.

«Уявна велич» - ця збірка містить ознайомлення з неіснуючими книгами та першу лекцію вигаданого суперкомп'ютера "Голем XIV" зі штучним інтелектом.

 
 
Вхід на сайт

Пошук

Поділитись

Календар
«  Вересень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Архів записів

 
 

Бібліотека Волинського національного університету ім. Лесі Українки ©