ГоловнаМій профільРеєстраціяВихідВхід Бібліотека Волинського
національного університету
ім. Лесі Українки   


вул. Винниченка,30а м. Луцьк, Волинська обл., 43005

тел./факс (0332) 24-40-38Головна сторінка
Ви увійшли як Гість | Група "Гости"|RSS


Шукайте в інших бібліотеках:
WorldCat.org >>
 
 

 

Головним завданням діяльності бібліотеки є документно-інформаційне забезпечення навчального процесу спеціальностей, на яких здійснюється підготовка фахівців, та наукової діяльності у Волинському національному університеті імені Лесі Українки. Для виконання цього завдання колектив бібліотеки здійснює роботу за такими напрямками:

  • формування та забезпечення збереження власного фонду;
  • створення власних інформаційних ресурсів;
  • забезпечення доступу до світових наукових та освітніх ресурсів;
  • автоматизація та комп’ютеризація бібліотечних процесів;
  • формування інформаційної культури користувачів;
  • підвищення кваліфікації бібліотечних працівників;
  • вивчення та впровадження у роботу досвіду українських та зарубіжних бібліотек.

Бібліотечний фонд формується на замовлення кафедр і факультетів та за кошти університету. Його складають наукові, навчальні, літературно-художні видання та неопубліковані документи.

Важливий внесок у розвиток бібліотечного фонду здійснили представники української діаспори, а саме: І. Шведе-Федоренко (США), М. Бойко (США), А. Дублянський (Німеччина), С. Радіон (Австралія), С. Радчук (Канада), П. Шайда (США), а також організації та установи: Українсько-американський фонд «Сейбр-Світло», Союз українок Америки, Інститут дослідів Волині, Товариство «Україна», бібліотека Мюнхенського університету, Університет імені М.Кюрі-Складовської (м.Люблін). У рамках програми «Трансформація гуманітарної освіти України» Міжнародного фонду «Відродження» бібліотека отримала підручники з філософії, соціології та економіки.

До складу бібліотечного фонду входять книжкові колекції Д. Зерова, В. Горбайчука, О. Ошуркевича, М. Кратка, І. Шведе-Федоренко.

Для ознайомлення читачів із бібліотечними фондами регулярно здійснюється експонування літератури на відкритих переглядах, виставках та на сайті бібліотеки.

Суттєвим доповненням до традиційного фонду є Віртуальна бібліотека, джерелами формування якої є: придбання або передплата електронних ресурсів; матеріали, що надсилаються депозитарами / співробітниками університету до Інституційного репозитарію; відібрані з мережі Інтернет із дотриманням авторського права ресурси відкритого доступу.

Користувачі бібліотеки мають можливість здійснювати пошук інформації через електронний каталог бібліотеки.

Замовлення літератури здійснюється як традиційним шляхом, так і через електронну пошту читальних залів chaz@vnu.edu.ua та абонементу abonement@vnu.edu.ua/.

УДК та авторський знак користувачі можуть отримати  через безпосереднє звернення до сектору каталогізації та через електронну пошту udc_library@vnu.edu.ua.

Для забезпечення інформаційної підтримки навчальних дисциплін та напрямів науково-дослідної роботи, а також для пришвидшення виконання запитів читачів, працівники бібліотеки здійснюють підготовку науково-допоміжних бібліографічних посібників: бібліографічних покажчиків, тематичних та рекомендаційних списків, персональних бібліографічних пам’яток, біобібліографічних нарисів.

 З метою представлення творчого доробку професорсько-викладацького складу університету здійснюється підготовка біобібліографічних покажчиків та бібліографічної серії «Наукові праці та навчально-методичні матеріали викладачів, співробітників та студентів ВНУ імені Лесі Українки».

Користувачі бібліотеки мають змогу отримати кваліфіковану бібліографічну довідку, у тому числі і у віртуальному режимі за адресою ibv_library@vnu.edu.ua.

Інформаційний супровід наукових досліджень, забезпечення розвитку наукового потенціалу професорсько-викладацького складу реалізовувався шляхом забезпечення доступу до віддалених світових наукових інформаційних ресурсів. Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України №1286 від 19.09.2017 року Волинський національний університет імені Лесі Українки отримав доступ до наукометричних баз даних Web of Science та Scopus. Для забезпечення активного використання ресурсів проводяться семінари та тренінги щодо можливостей платформ Web of Science та Scopus для різних груп користувачів.

В системі роботи із користувачами організовуються масові заходи: екскурсії бібліотекою, дні першокурсника, дні дипломника. В рамках культурно-просвітницької роботи проводяться бесіди на духовну тематику, години поетичних читань, творчі зустрічі та презентації. При бібліотеці функціонує літературно-художня вітальня.

Бібліотека розміщується у сучасному корпусі. До послуг користувачів 6 затишних читальних залів.

Шановні читачі!

Запрошуємо Вас до бібліотеки! Наші працівники зроблять усе можливе для задоволення Ваших читацьких запитів та нададуть усю наявну інформацію, яка може бути корисною для Вас.

 

 

Директор бібліотеки,  

доцент, кандидат історичних наук 

 Володимир Собчук

 
 
Вхід на сайт

Пошук

Поділитись

Календар
«  Серпень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Архів записів

 
 

Бібліотека Волинського національного університету ім. Лесі Українки ©