Репозитарії, колекції наукових ресурсів

Інституційний репозитарій Волинського національного університету імені Лесі Українки (EVNUIR)

Наукова періодика України – електронний інформаційний ресурс Національної бібліотеки України ім. В.І. Вернадського НАН України представляє фахову періодику та збірники наукових праць.

НРАТ / NRAT – національний репозитарій академічних текстів. Загальнодержавна розподілена електронна база даних, в якій накопичуються, зберігаються і систематизуються академічні тексти.

arXiv.org – понад 2 млн. загальнодоступних публікацій з фізики, математики, комп’ютерних наук, біології.

E-LIS – найбільший міжнародний відкритий електронний архів з бібліотекознавства та інформаційних наук.

ERIH PLUS – покажчик академічних журналів з гуманітарних та соціальних наук у Європі. 

Hindawi – один з найбільших у світі видавців журналів з повним відкритим доступом у галузях інженерії, математики, фізики, хімії, комп’ютерних наук, біології, медицини тощо.

 Paperity – перший мультидисциплінарний агрегатор журналів та статей у відкритому доступі. Агрегатор не тільки збирає бібліографічну інформацію, а й зберігає та опрацьовує повні тексти документів. Пропонує користувачам легкий і необмежений доступ до майже 17 млн. публікацій з понад 17 тис. наукових

Registry of Open Access Repositories (ROAR) – реєстр репозитаріїв відкритого доступу.

The Directory of Open Access Repositories (OpenDOAR) – авторитетний каталог академічних репозитаріїв відкритого доступу.

Directory of Open Access Journals (DOAJ) – безкоштовний доступ до повнотекстових рецензованих наукових журналів з усіх галузей знань та різними мовами.

IntechOpen – провідний світовий видавець журналів і книг у сферах науки, технологій і медицини.

Platforma Otwartej Nauki Варшавського університету є центром компетенції у сфері відкритих моделей наукової комунікації та поширення знань, а також цифрову колекцію польських наукових публікацій. Ресурс об’єднує у собі: Biblioteka Nauki – платформа відкритого доступу, яка надає доступні метадані та повні тексти статей, опублікованих у польських наукових журналах та окремих наукових книгах ; CeON Repository – репозитарій відкритого доступу дослідницької роботи польських вчених; RepOD – перше польське сховище відкритих дослідницьких даних, створене для всіх науковців та установ, зацікавлених у обміні своїми ресурсами.

Re3data — це глобальний реєстр сховищ дослідницьких даних, який охоплює сховища дослідницьких даних із різних академічних дисциплін. Він включає в себе репозиторії, які забезпечують постійне зберігання та доступ до наборів даних для дослідників, фінансових організацій, видавців і наукових установ. re3data сприяє культурі обміну, розширення доступу та кращої видимості даних досліджень. Реєстр запрацював восени 2012 року та фінансувався Німецьким дослідницьким фондом (DFG) .

RePEc – електронний архів публікацій в галузі економіки та суміжних дисциплін.

SpringerOpen – рецензовані академічні журнали з усіх галузей науки від міжнародного видавництва Springer, що знаходяться у відкритому доступі.

SSRN – один з найбільших в світі відкрий електронний репозиторій наукових статей і препринтів з суспільно-політичних, економічних та гуманітарних наук.

Cambridge University Press відкрило доступ до половини своїх наукових видань. Наразі вільно переглянути можна 404 наукові журнали: 66 з повністю відкритим доступом і 340 в гібридному форматі.

University of Michigan press (ebook collection) – колекція книг відкритого доступу Мічіганського університету . Станом на 14.09.2022 – 296 книг.

Journals4Free – портал академічних журналів відкритого доступу (понад 17000).

JournalTOCs — це найбільша безкоштовна колекція змістів наукових журналів : 31 279 журналів, у тому числі 14 921 вибраних журналів відкритого доступу та 11 790 гібридних журналів від 3333 видавців.

Zenodo — це відкритий репозиторій загального призначення, розроблений в рамках європейської програми OpenAIRE і керований CERN. Це дозволяє дослідникам зберігати наукові роботи, набори даних, дослідницьке програмне забезпечення, звіти та будь-які інші цифрові артефакти, пов’язані з дослідженнями. 

Оновлено 27.03.2024