До Всесвітнього дня книги та авторського права Бібліотекою ВНУ імені Лесі Українки організовано відкритий перегляд літератури на тему: «Українська книга в соціально – комунікативному просторі», який експонується в читальному залі на 4-му поверсі (к.48).
Роль української книги та книговидання в час війни – глибока, багатоаспектна. Українська книга протистоїть спробам російської дезінформації, міфотворення та імперської пропаганди. Кожна надрукована сторінка – це акт спротиву.
Відкритий перегляд складається з таких розділів:
- «Книга і війна»: сюди увійшли документальні щоденники, фронтові нотатки, спогади про життя в окупації, есе про війну;
- «Книга = пізнання світу»: експонується література non-fiction, яка базується на реальних подіях, фактах і дослідженнях, допомагає отримати нові знання та навички, зрозуміти складні явища і процеси;
- «Книга, що формує націю»: представлена література як відображення історичних подій, ментальності, цінностей та національної ідентичності.
У ці складні часи книга стала не лише засобом збереження культурної пам’яті, а й живим свідченням незламного духу нації. Книги, написані під звуки повітряних тривог, – це спосіб зберегти внутрішній баланс, осмислити біль, переосмислити втрати. Книги допомагають не лише читачам, а й авторам пережити травму війни.


