Відкриті освітні ресурси

Відкриті освітні ресурси

Coursera – технологічна компанія, що працює в галузі освіти, співпрацює з більш ніж 200 провідними університетами та компаніями, щоб забезпечити гнучке, доступне та відповідне для роботи онлайн-навчання окремим особам та організаціям у всьому світі. На платформі є  широкий спектр можливостей для навчання – від практичних проектів і курсів до сертифікатів і програм для отримання диплому.
Здобувачі фахової передвищої та вищої освіти в Україні та їхні викладачі можуть отримати безкоштовний доступ до платформи «Coursera» за цим посиланням. Необхідно лише обрати свій заклад та перейти до його програми. Для отримання більш детальної інформації щодо використання платформи варто звернутися до менеджера з онлайн-освіти у своєму закладі. 
Educational Era (EdEra) – український освітній проект, що створює повноцінні онлайн-курси та супроводжуючі матеріали широкого профілю.
Open Educational Resources – це публічна цифрова бібліотека відкритих освітніх ресурсів.
OERSI – Open Educational Resources Search Index – пошуковий індекс відкритих освітніх ресурсів серед закладів вищої освіти, який формується Бібліотекою технічної інформації  (Гановер, Німеччина).
Open Yale Courses– відкриті курси Єльського університету надають безкоштовний і відкритий доступ до низки вступних курсів, які викладають видатні викладачі та науковці Єльського університету.
Prometheus  громадський проект масових відкритих онлайн-курсів (МВОК) в Україні.
The OpenCourseWare Consortium – Освітні ресурси Масачусетського Технологічного інституту (Massachusetts Institute of Technology (MIT)).
VideoLectures.Net– Колекція високоякісних відеолекцій світу. Лекції читають видатні вчені та науковці на найважливіших і видатних заходах, таких як конференції, літні школи, семінари та заходи з популяризації науки з багатьох галузей науки. Усі лекції, супровідні документи, інформація та посилання систематично відбираються та класифікуються в редакційному процесі з урахуванням коментарів користувачів.
ВУМ – це освітня ініціатива, яка поширює ідеї і сприяє розвитку громадянського суспільства в Україні. навчальні курси, сформовані з відео-лекцій, практичних завдань та контрольних запитань (для перевірки набутих знань). Це курси від провідних викладачів бізнес-шкіл, громадського сектору, практиків з бізнесу та соціальної сфери.
World lecture project– Відеобібліотека відеолекцій світу. Міжнародна навчальна мережа.