Відкриті освітні ресурси

Відкриті освітні ресурси

Українська бібліотека LibreTexts (Пілотний проект) – ПЕРЕКЛАДЕНІ (поки що машинами) українською мовою відкриті підручники сучасних авторів США. Ці підручники, як і всі Відкриті Освітні Ресурси, можна адаптувати під свій курс будь-якому викладачу і створити власний підручник як похідний.
LibreTexts складається з дванадцяти незалежно працюючих і взаємопов’язаних бібліотек, що зосереджуються на розширенні вищої освіти в конкретних галузях як STEM, так і соціальних і гуманітарних наук.
Бібліотеки LibreTexts працюють на базі NICE CXone Expert і підтримуються Пілотним проєктом відкритих підручників Департаменту освіти, Офісом проректора Каліфорнійського університету в Девісі, Бібліотекою Каліфорнійського університету в Девісі, Програмою доступних рішень для навчання Каліфорнійського державного університету та Merlot.

Coursera – технологічна компанія, що працює в галузі освіти, співпрацює з більш ніж 200 провідними університетами та компаніями, щоб забезпечити гнучке, доступне та відповідне для роботи онлайн-навчання окремим особам та організаціям у всьому світі. На платформі є  широкий спектр можливостей для навчання – від практичних проектів і курсів до сертифікатів і програм для отримання диплому.
Здобувачі фахової передвищої та вищої освіти в Україні та їхні викладачі можуть отримати безкоштовний доступ до платформи «Coursera» за цим посиланням. Необхідно лише обрати свій заклад та перейти до його програми. Для отримання більш детальної інформації щодо використання платформи варто звернутися до менеджера з онлайн-освіти у своєму закладі. 

Educational Era (EdEra) – український освітній проект, що створює повноцінні онлайн-курси та супроводжуючі матеріали широкого профілю.

CC Search – пошук зображень, музики, відео на різних платформах, включно із YouTube, Google, SoundCloud тощо.

OER4Ukraine – Лейбніцький інформаційний центр науки та технологій пропонує українським науковцям, викладачам та студентам скористатися корисними сервісами: OERS — пошуковий індекс відкритих освітніх матеріалів, який надає доступ до понад 42.000 відкритих ресурсів з різних дисциплін. * TIB AV-Portal  — портал для розміщення наукових та навчальних відео. Бажаючі можуть розмістити на порталі власні відео-матеріали, записи лекцій чи навчальні відеоролики.

OER Commons – публічна цифрова бібліотека відкритих освітніх ресурсів.

OERSI – Open Educational Resources Search Index – пошуковий індекс відкритих освітніх ресурсів серед закладів вищої освіти, який формується Бібліотекою технічної інформації  (Гановер, Німеччина).

Open Yale Courses– відкриті курси Єльського університету надають безкоштовний і відкритий доступ до низки вступних курсів, які викладають видатні викладачі та науковці Єльського університету.

Prometheus  громадський проект масових відкритих онлайн-курсів (МВОК) в Україні.

The OpenCourseWare Consortium – Освітні ресурси Масачусетського Технологічного інституту (Massachusetts Institute of Technology (MIT)).

VideoLectures.Net– Колекція високоякісних відеолекцій світу. Лекції читають видатні вчені та науковці на найважливіших і видатних заходах, таких як конференції, літні школи, семінари та заходи з популяризації науки з багатьох галузей науки. Усі лекції, супровідні документи, інформація та посилання систематично відбираються та класифікуються в редакційному процесі з урахуванням коментарів користувачів.

ВУМ – це освітня ініціатива, яка поширює ідеї і сприяє розвитку громадянського суспільства в Україні. навчальні курси, сформовані з відео-лекцій, практичних завдань та контрольних запитань (для перевірки набутих знань). Це курси від провідних викладачів бізнес-шкіл, громадського сектору, практиків з бізнесу та соціальної сфери.

World lecture project– Відеобібліотека відеолекцій світу. Міжнародна навчальна мережа.

Відео лекції Центру Андрея Шептицького Українського Католицького Університету – ключове місце для реалізації просвітницької місії Українського католицького університету та публічна платформа, де поєднуються культура, наука та освіта.

Портал знань — відкриті навчальні матеріали, дистанційне навчання, дистанційне тестування знань. Вільний доступ до навчальних курсів різної тематики. Освітні ресурси з інформаційних технологій, програмування, проектування програмного забезпечення, а також матеріали з інших предметних галузей.

Duolingo – безкоштовна платформа для вивчення іноземних мов.

Оновлено 08.05.2023