Ресурси відкритого доступу

Пошукові системи

Google Академія – дозволяє без зусиль виконувати великий пошук наукової літератури. Використовуючи єдину форму запиту, можна виконувати пошук у різних дисциплінах і за різними джерелами, включаючи рецензовані статті, дисертації, книги, реферати та звіти, опубліковані видавництвами наукової літератури, професійними асоціаціями, вищими навчальними закладами та іншими науковими організаціями.

BASE –  одна з найбільш об’ємних пошукових систем у світі, особливо для академічних веб-ресурсів. BASE індексує понад 240 мільйонів документів від 8000+ постачальників контенту. Близько 60% індексованих документів знаходяться у відкритому доступі. BASE управляється бібліотекою Білефельдського університету.

CiteSeer x — це цифрова бібліотека та пошукова система наукової літератури, що розвивається, зосереджена насамперед на літературі з комп’ютерних та інформаційних наук. 

CORE – збирає наукові роботи з інституційних та предметних репозитаріїв, а також журналів з відкритим доступом та гібридних журналів.

Open Ukrainian Citation Index (OUCI) — це пошукова система і база даних наукових цитувань, які надходять від усіх видань, що використовують сервіс Cited-by від Crossref та підтримують Initiative for Open Citations.

Google Book Search – повнотекстовий пошук серед мільйонів книг з найбільших бібліотек світу.

WorldWideScience.org – це глобальний науковий шлюз, що складається з національних та міжнародних наукових баз даних і порталів.

Освітні ресурси, лекції, відеолекції

Coursera – технологічна компанія, що працює в галузі освіти, співпрацює з більш ніж 200 провідними університетами та компаніями, щоб забезпечити гнучке, доступне та відповідне для роботи онлайн-навчання окремим особам та організаціям у всьому світі. На платформі є  широкий спектр можливостей для навчання – від практичних проектів і курсів до сертифікатів і програм для отримання диплому.

Educational Era (EdEra) – український освітній проект, що створює повноцінні онлайн-курси та супроводжуючі матеріали широкого профілю.

Open Educational Resources – це публічна цифрова бібліотека відкритих освітніх ресурсів. .

Open Yale Courses– відкриті курси Єльського університету надають безкоштовний і відкритий доступ до низки вступних курсів, які викладають видатні викладачі та науковці Єльського університету

Prometheus  громадський проект масових відкритих онлайн-курсів (МВОК) в Україні.

The OpenCourseWare Consortium – Освітні ресурси Масачусетського Технологічного інституту (Massachusetts Institute of Technology (MIT))

VideoLectures.Net– Колекція високоякісних відеолекцій світу. Лекції читають видатні вчені та науковці на найважливіших і видатних заходах, таких як конференції, літні школи, семінари та заходи з популяризації науки з багатьох галузей науки. Усі лекції, супровідні документи, інформація та посилання систематично відбираються та класифікуються в редакційному процесі з урахуванням коментарів користувачів.

ВУМ – це освітня ініціатива, яка поширює ідеї і сприяє розвитку громадянського суспільства в Україні. навчальні курси, сформовані з відео-лекцій, практичних завдань та контрольних запитань (для перевірки набутих знань). Це курси від провідних викладачів бізнес-шкіл, громадського сектору, практиків з бізнесу та соціальної сфери.

World lecture project– Відеобібліотека відеолекцій світу. Міжнародна навчальна мережа.

Безкоштовні книги від українських видавництв та книгарень

Yakaboo

Інтернет-книгарня Yakaboo надала безкоштовний доступ до електронних та аудіокнижок у своєму мобільному застосунку. Наразі вже 50 видавництв та авторів відкрили доступ для безкоштовного читання електронних та аудіокниг.
Деталі за адресою  

АБУК

Аудіокнигарні «АБУК» у своїму додатку надала безоплатний доступ до дитячих аудіо книжок та до книг видавництва Bookchef – зокрема «21 урок для XXI століття» Ювала Ной Харарі та «Становлення» Мішель Обами. У застосунку є розділ «Авторське читання» з поезією Сергія Жадана, прозою Марка Лівіна, дитячими  книжками Катерини Бабкіної та Сашка Дерманського.

Vivat

Українське видавництво Vivat виклало у вільний доступ електронні художні книжки, нон-фікшн, поезію та дитячу літературу.
Для завантаження :
1. Зареєструватися на сайті.
2. Замовити книжку: vivat-book.com.ua/elektronni-knigki/
3. Через деякий час електронна книжка з’явиться в вашому особистому кабінеті (Особистий кабінет / Історія замовлень / Детальніше про замовлення) і ви зможете її завантажити.

#книголав

Сайт #книголав пропонує дитячі електронні книжки. Через технічні обмеження та неможливість зробити їх безкоштовними видавництво поставило мінімальну суму – 1 гривню на місяць. Обрати книжку можна за посиланням https://knigolove.ua/e-books

Видавництво Анетти Антоненко

«Видавництво Анетти Антоненко» пропонує придбати електронні книжки за 1 гривню. Доступні формати: mobi, fb2, epub, pdf . 129 книжки (5 нових після 24.02).
Інформація про акцію: https://anetta-publishers.com/promo/87

Видавництво «IPIO» 

Видавництво відкрило доступ до своїх книжок: це дитячі видання про відомих особистостей, притчі-казки, порадники для підлітків, і цікаві книжки для дорослих.
Для доступу потрібно зайти на сайт, обрати книжку та натиснути кнопку «гортати книжку».

Видавництво Старого Лева

Відкрито доступ до майже 30 електронних дитячих книг у електронному форматі.
Деталі на сторінці: https://starylev.com.ua/promotion/elektronni-dytyaci-knygy-bezkostovno
Також з дозволу Доржа Бату (журналіста, математика, спеціаліста з траєкторій космічних апаратів) у вільному доступі усі його книги: «Франческа. Повелителька траєкторій» ,  «Франческа. Володарка офіцерського жетона»,  «Моцарт 2.0», Таємниця старого лами» .
Для безкоштовно завантаження вам потрібно зареєструватись на сайті і зайти у свій кабінет.