Волинському товариству приятелів наук – 90 років

Вагому роль у вивченні минулого Західної Волині, збереженні її культурної спадщини відіграли наукові та громадські установи, які здійснювали краєзнавчі дослідження для виявлення та охорони історико-культурних пам’яток. Науковим осередком польських вчених, які досліджували матеріальну й духовну культуру та природні багатства Волинського краю, було Волинське товариство приятелів наук, яке з’явилося у 1935 р. Головний офіс розміщувався у Луцьку, а відділи знаходилися у Рівному та Кременці.

З нагоди 90-ї річниці від дати заснування Волинського товариства приятелів наук пропонуємо ознайомитись з рекомендаційним бібліографічним списком літератури, у якому висвітлюється діяльність товариства щодо виявлення, вивчення і збереження історико-культурних пам’яток Волині у міжвоєнний період :

Товариство приятелів науки – осередок вивчення  історії Волині [Електронний ресурс] : рекомендац. бібліогр. список літ. / Волин. нац. ун-т ім. Лесі Українки, Бібліотека ; уклад. Л. Дейнека. – Електрон. текст. дані. – Луцьк, 2025. – 22 назви.

Товариство стало ініціатором ряду науково-дослідницьких починань на Волині в таких напрямках, як археологія, архівознавство, етнографія, ентомологія, ботаніка і економіка. Волинське товариство приятелів наук працювало у царині популяризації знань про волинський регіон, зробило помітний вклад у дослідження й популяризацію історії та пам’яток Волинського краю. Припинило свою діяльність товариство у вересні 1939 р.