З нагоди Міжнародного дня задавання питань, що відзначається у день народження одного з найвизначніших науковців XX століття Альберта Ейнштейна, в бібліотеці ВНУ ім. Лесі Українки проведено інформаційну лекцію з елементами воркшопу із назвою «Відкриваймо світ запитань разом».
![](https://library.vnu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/03/зображення_viber_2024-03-14_17-24-11-093-768x1024.jpg)
Учасниками заходу були здобувачі освіти університету, яким в.о. директора бібліотеки Оксана Петрик розповіла про важливі аспекти мистецтва задавання питань.
Увагу присутніх було акцентовано на таких ключових аспектах в умінні правильно ставити запитання, як вибір теми, орієнтація на аудиторію, неочікуваність, підтримка діалогу, чіткість, спрямованість, деталізація, конкретні приклади тощо. Окрему увагу приділено обговоренню переваг та недоліків відкритих і закритих питань.
Присутнім на лекції наведено приклади типових помилок, які слід уникати при задаванні питань. Окреслено варіанти уникнення подібних недоліків.
Найцікавішою для аудиторії стала тема правильного формулювання запитань до чат-боту з породжувальним штучним інтелектом ChatGPT з метою отримання бажаного інформаційного результату.
Отримавши необхідну інформацію, учасники заходу мали змогу задавати питання один одному. Практика такого воркшопу продемонструвала, яким чином, поставивши одні і ті ж самі питання з особливим акцентом, можна отримати різні відповіді.
У підсумку заходу його учасники дійшли висновку, що оскільки ми живемо в епоху стрімких змін, навчання умінню задавання питань – це неспинний процес, завдяки якому ми постійно вдосконалюємося та розвиваємось як особистість.
![](https://library.vnu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/03/зображення_viber_2024-03-14_17-24-21-161-1024x883.jpg)
![](https://library.vnu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/03/зображення_viber_2024-03-14_17-24-41-203-1024x914.jpg)
![](https://library.vnu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/03/зображення_viber_2024-03-14_17-25-09-296-768x1024.jpg)