У дні академічної доброчесності, що нині проходить у нашому університеті, в бібліотеці ВНУ ім. Лесі Українки відбувся захід на тему «Бібліографічна компетентність: вивчення та практика».
На початку заходу в. о. директора бібліотеки Оксана Петрик наголосила на важливості популяризації академічної доброчесності через усі інституційні інструменти з метою розвитку навиків академічної етики у здобувачів освіти.
![](https://library.vnu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/04/photo_2024-04-24_12-20-47-2-1024x768.jpg)
Завідувачка інформаційно-бібліографічного відділу Лариса Бондар поінформувала студентів про те, що бібліографічний опис – це сукупність бібліографічних відомостей про документ, його складову частину чи групу документів, які наведені за певними правилами, необхідні та достатні для його характеристики і визначення відмінностей від інших, котрі одержують у результаті аналітико-синтетичної переробки інформації.
![](https://library.vnu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/04/photo_2024-04-24_12-20-48-2-1024x768.jpg)
Здобувачам освіти роз’яснили, що процес складання бібліографічного опису передбачає виявлення та формування за певною методикою множини бібліографічних даних про окремий документ, його частину, або групу документів, а також ознайомили з правилами складання бібліографічного опису, які регламентовані відповідними державними стандартами. Продемонстрували види бібліографічного опису за повнотою набору елементів та за структурою.
У другій частині заходу провідний бібліограф Людмила Дейнека запропонувала учасникам заходу практичне закріплення поданого матеріалу шляхом наочного складання бібліографічних описів за наведеними прикладами. Студенти також мали можливість самостійно попрацювати з різноманітними видами документів із різною кількістю авторів, попрактикуватися стандартизовано здійснювати опис джерела інформації.
Варто зауважити, що подібні заняття є вкрай необхідними для здобувачів освіти, адже вони допомагають не лише напрацюванню практичних навичок правильного оформлення списків літератури до наукових праць, а й сприяють розвитку академічної етики та доброчесності у наукових дослідженнях.
![](https://library.vnu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/04/зображення_viber_2024-04-26_15-23-45-168-768x1024.jpg)
![](https://library.vnu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/04/зображення_viber_2024-04-26_15-24-06-048-768x1024.jpg)
![](https://library.vnu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/04/зображення_viber_2024-04-26_15-25-40-260-983x1024.jpg)
![](https://library.vnu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/04/зображення_viber_2024-04-26_15-26-38-025-768x1024.jpg)
![](https://library.vnu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/04/зображення_viber_2024-04-26_15-22-36-787-1024x768.jpg)
![](https://library.vnu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/04/зображення_viber_2024-04-26_15-23-09-142-1024x768.jpg)